Günlük Egzersiz Hareketleri

Sağlıklı yaşamın bir parçası olan egzersiz ve spor hayatımızda önemi çok büyüktür. Siz değerli okurlarımıza özenle hazırlanmış müthiş etkili günlük şekilde uygulayabileceğiniz bir egzersiz programı hazırladık. Ebru Şallı’nın hazırladığı bu programı günde 30 dk’nızı ayırıp uygulayabilirsiniz. Gelelim egzersiz hareketleri’mize ve önerilerimize.

Spor yapmak isteyip vakit ayıramayanlar günlük rutinlerinde yaptıkları değişikliklerle bu durumu ortadan kaldırabilir. İşte öneriler…

Yoğun bir şekilde çalışanlar çoğu zaman spora vakit ayırmakta zorlanabiliyor. Oysa egzersiz ve spor için çok fazla vakit ayırmaya gerek yok. Düzenli bir günlük egzersiz planı ve her anınızda hareketli olmaya özen göstermek ‘zamanım yok’ bahanesini rafa kaldırmak için yeterli. Günde sadece yarım saat ayırmak hem sağlıklı olmanıza hem de fit bir vücuda sahip olmanıza yardım edebilir.

günlük egzersiz hareketleri
günlük egzersiz hareketleri

Tavsiyelerimiz;

  • Kilolu bir vücuda sahipseniz egzersiz hareketlerini uygulamadan 30 dk önce yeşil çay içmenizi öneriyoruz. Yağ yakımını hızlandıracaktır.
  • Ham bir vücuda sahipseniz egzersiz hareketlerini günde 2 defa yapmanızda fayda var.
  • Günde 2 Lt su tüketmeye çalışın egzersizle beraber birleşince vücudunuzun tüm organlarına faydalı bir ikili olacaktır.
  • Akşam yemeğinizin öğünlerini azaltın %50 buda vücudu rahatlatıp daha enerjik olmanızı sağlayacaktır.
  • Egzersiz hareketlerini uyguladığınız ilk 3 gün ağrı hissedebilirsiniz ham olduğunuz için ama bu ne kadar sağlıksız bir vücuda sahip olduğunuzun göstergesidir. En ufak bir ani hareketlenmede vücudunuzun düşeceği durumu göstermektedir. Bu ağrılara ilk günler aldırış etmeyin 3 günün sonunda geçecektir ve egzersiz hareketlerini daha rahat ve dinç bir şekilde yapmaya başlayacaksınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir