Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hakkında Merak Ettikleriniz.

Yaz sezonu gelirken, kalın kıyafetlerden çıkmaya başladığımızda vücudumuzda alarm veren en önemli yerlerden biri de basenlerdir. Özellikle biz Türk kadınlarının en çok sıkıntı yaşadığı bölge olan basen bölgesi, erime konusunda da göbek belgesinin hemen ardından liste başıdır. Ama tabii ki bu konu üstesinden gelemeyeceğimiz anlamına gelmez. Sizlere evde yapabileceğiniz en etkili ve en hızlı basen eriten hareketleri hazırladım. Eğer herkes hazırsa hemen başlayalım.

Basen Eritmek Düşündüğünüz Kadar Zor Değil

Basen eritmek için spor salonuna gitmenize hiç gerek yok. Evde yapabileceğiniz o kadar etkili hareketler var ki, dışarda sadece yürüyüş yaparak destekleyebileceğiniz şekilde hazırlandı. Ama sizden tek isteğim açık havada yürüyüş, evde basen eritme hareketleri ve de kesinlikle dikkat etmeniz gereken beslenme şeklinizdir. hangi hareketi ne kadar düzenli disiplinli yapsanız da eğer beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeden ve sağlıklı az kalorili beslenme programına geçmeden sonuç alamazsınız. Ancak bu şekilde basen eritme hayalleri gerçeğe dönüşür unutmayın.

İşte En etkili Basen Eritme Hareketleri


Sırtüstü yere uzanın. Topuklarınızı sandalyeye koyun ve dengede kalmak için kollarınızı iki yana uzatarak yerden destek alın. Sağ bacağınızı yere 90 derece olacak şekilde havaya kaldırın. Kalça kaslarınızı iyice sıkın ve kalçanızı yerden yavaşça kaldırın. Üç saniye bekleyin ve kalçanızı tekrar yere indirin. Sağ ayağınız havada iken yapacağınız 20 tekrardan sonra, diğer ayağınızı havaya kaldırın ve 20 tekrar da bu şekilde yapın. Zamanla tekrar sayılarını artırın.

Plank Side Up Hareketi

Plank side up tüm vücudu çalıştıran kilit bir harekettir. Vücuda hakim olma, nefes ve dayanıklılık… Plank side up özellikle basen bölgesi için de farklı şekilde yapılabilir. İşte size harika bir basen eritme hareketi daha…

Önce plank side up pozisyonu alın ve tek kolunuzun üzerinde yan dönün. Vücudunuz tamamen gergin olmalı. Şimdi yukarda kalan bacağınızı 30 cm kadar yukarı kaldırın ve yavaşça indirin. Bu hareketi 15 tekrardan oluşan 3 set halinde yapın. Diğer tarafı da tamamlayın. Gerçekten basenler yanacak biliyorum. Yanmazsa tekrar sayısını arttırın.

Hip Lipft Hareketi

Sırt üstü yere uzanın. Dizlerinizi bükün ve yere 90 derecede kalın. Kolarınızı yanlara yerleştirin. Şimdi basen eritme hareketi başlıyor, hazır mıyız?

Kalçanızı yavaşça yerden yukarı kaldırın. Tepe noktasında 3’e kadar sayın ve tekrar yavaşça yere inin. Bu hareketi maksimum sayıda yapmalısınız. Kalçanızı yere değdirmeden yerden tekrar devam edin. Kolay değil ama hem üst bacak hem de basenler inanılmaz çalışacak.

Evde Yapılabilecek Basen Eritme Hareketleri.

Basen eritme hareketlerinin daha etkili olması için yapılacaklar

• Günde en az 2 litre su içmeye alışın. Yeterli suyu içmezseniz yağ yakamazsınız.
• Her öğünde mutlaka protein içeren bir gıda almaya özen gösterin.
• Temiz karbonhidrat kaynaklarından faydalanın. Beyaz ekmek, unlu mamuller, şeker, meyve suyu, asitli içeceklerden uzak durun. Makarna ve pilav yerine tam buğday veya çavdar ekmeği, bulgur pilavı veya kepekli makarna, sebze yemekleri gibi kaynaklardan karbonhidrat alın. Özellikle akşam saatlerinde karbonhidrat içeren gıdalar almayın.
• Meyveleri azaltın. Yiyorsanız da gün içinde sabah vakitleri tüketin akşam tüketmeyin.
• Gece yatağa tok girmeyin.
• Egzersizlerle birlikte gün içinde maksimum miktarda yürüyüş veya koşu yapmaya çalışın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir