Herbalife Nedir ? Zararları Nelerdir?

HERBALİFE HAKKINDA

1980 yılında ABD’de kurulan Herbalife International, hisseleri New York Borsasında (NYSE) işlem gören dünyanın en büyük doğrudan satış şirketlerinden biridir.

Herbalife Intrnational kilo kontrolü, Takviye edici gıdalar ve kişisel bakım ürünleri satışını dünya genelinde 90’dan fazla ülkede çok geniş bir Bağımsız Üye Ağı aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

Türkiyedeki faaliyetlerine Mart 1998’de başlayan Herbalife, doğrudan satış yöntemi ile satış yapmaktadır.

Herbalife İç ve Dış Beslenme Ürünleri, Herbalife Beslenme Enstitüsü ve Bilimsel Danışma Kurulu’ndaki Nobel Ödüllü Bilim  adamlarının ortak çalışmaları sonucunda tüketime sunulmaktadır. Herbalife, dinamik satış ağı ve muhteşem ürünleri ile bulunduğu tüm ülkelerde insanların yaşam kalitesini yükseltmeye yardımcı olmaktadır.

Herbalife Nedir?

Herbal ve life kelimelerinin birleşiminden oluşan yapay bir gıdadır.

Herbalife, doğal yaşam anlamına gelmektedir. Doğal ve şifalı bitkilerden elde edilen bir üründür. Kullanıcıların minimum kalori almasını, sağlıklı, dengeli ve doğal beslenmesini hedefler.

Aynı zamanda kilo kontrolü ve kişilerin formda kalmasını sağlamak, daha doğrusu formlarını korumak da bir diğer hedefi arasındadır.

Satışı internet üzerinden yapılmaktadır.

Efedrin, kimyasal ve hayvansal gıda içermemektedir.

Herbalife tarım ve köy işleri bakanlığınca onayıdır fakat sağlık bakanlığının onayladığı bir ürün değildir ve kullanıcılar açısından olumsuz bir durumdur

Herbalife Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir?

  • Herbalife’ın pek çok yan etki ve zararı olduğu tespit edilmiştir.
  • Mide sorunları(bulantı, kusma, mide yanması), ishal, böbrek taşı oluşumu, ağız kuruluğu, kızarma, terleme, titreme, yüksek tansiyon gibi pek çok rahatsızlığı meydana getirmektedir.
  • Genel olarak bilinen yan etkisi, ruhsal ve sinirsel bozukluklara yol açmaktadır. Bu da beraberinde uyku problemini getirmektedir.
  • Yani hem beden hem de ruhsal sağlığa zarar vermektedir.
  • Kullanılması esnasında iştahı kapattığı görülürken ürünün kullanılmasına devam edilmemesi halinde iştah hızla açılıp verilen kiloların geri alındığı da gözlemlenmiştir.

Herbalife fiyatı ne kadar? Tekli fiyatı 60-70 tl arasında değişmekte. Paket şeklinde 150-160 tl arasında satılmaktadır.

Herbalife Ne Değildir?

İlaç değildir dolayısıyla reçete ile satılmamaktadır.

Zayıflatıcı bir ürün değildir.

Yapılan diyetle beraber herbalife ürününün kullanılması oldukça sakıncalıdır

Herhangi bir rahatsızlık için şifa olur diye kullanılması son derece yanlıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir