Yüz Maskesi Yapımı

CİLT TİPİNİZE UYGUN DOĞAL MASKELER

Yüz maskesi nasıl yapılır ?

Yüz maskesi evde kolay bir şekilde nası yapılır ? 

Cilt maskesi tariflerinin cilde etkisi nedir ?

TÜM SORULARINIZIN cevabı şu şekildedir” Yüzümüz vücudumuzun en belirgin yeridir ve güzel görünmesi için elimizden gelen her şeyi yaparız.Ancak bazen yeterli olmayabilir.Bu zamanda devreye tabiki doğal ürünler ve maskeler girer.Bunun için ilk yapmamız gereken cilt tipimizi bilmek;kuru,hassas,karma yada yağlı.Bu aşamayı belirledikten sonra gelelim uygulayacağımız maskelere.Bunun için doğadaki her ürün cildimiz için bir kaynak aslında.Yüzümüz için doğal bir maskeden daha tazeleyici ve yenileyici bir şey olamaz.Cildimizdeki ölü derileri yok eder,nemlendirir,aydınlık ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.Cilt tipimize göre değişik maske çeşitleri vardır.Bu yüzden hangi maskeyi uygulayacağınızı cildiniz ihtiyacına göre seçmelisiniz.

CİLT ETKİSİNE GÖRE MASKE ÇEŞİTLERİ

Cildiniz için günde 1 saatinizi ayırın.Cildinizin özene ve ilgiye ihtiyacı vardır.Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzün tüm kirlerden arınmış olması gerekir.Ayrıca her gün maskeyi uygulamamanızı tavsiye ederim.Yüzünüzü dinlendirmeniz gerekebilir.

doğal yüz maskesi

1- BAL BADEM MASKESİ

Bu maske için yapmanız gereken tek şey bir çorba kaşığı bal ve 1,2 adet badem.Bademleri toz haline gelince kadar dövün ve bal ile karıştırın.Üzerine bir çay kaşığı limon suyu ekleyin.Dairesel hareketlerle yüzünüzün her bölgesine uygulayın.15 dakika cildinizde bekletin ardından ılık suyla durulayın.Yenilenmeyi hissedeceksiniz.

2- BAL YULAF MASKESİ

Bu maske cildinize inanılmaz bir yumuşaklık katacak.Bir fincan yulafı ezin ve bir çay kaşığı bal ,3 çorba kaşığı süt. İki damla papatya yağı ekleyin.İyice karıştırdıktan sonra parmaklarınızla dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın.15 dakika sonunda ılık suyla yıkayın.Cildiniz tıpkı bir bebk gibi yumuşacık olacak.

3- SALATALIK MASKESİ

Salatalığın cildimizi ne derece aydınlattığını,nemlendirdiğini bilmeyenimiz yoktur sanırım.Özellikle plajda güneş altında kaldıysanız etkisini daha iyi göreceksiniz.1 salatalığı soyun ve püre haline gelene kadar ezin.Tüm yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin.Bol suyla yüzünüzü yıkayın.Cildinizin nasıl tazelendiğini ve nemlendiğini göreceksiniz.

Kilo problemleriniz var ise doğal ve etkili bir şekilde zayıflamak için Diyet Listelerimiz.

Güzellik Hakkındaki diğer konularımız için ise: Güzellik Hakkında Herşey

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir